CZY OPŁACA SIĘ BYĆ W SŁOWACKIM ZWIĄZKU NARCIARSKIM?

Witamy Was serdecznie.
Słowacki związek narciarski (tak jak PZN) jest stworzony dla propagowania i wspierania wszelkiego rodzaju sportów zimowych. Dla wszystkich uprawiających je zawodników celem reprezentowania kraju w sportach zimowych. Ma wychowywać młodzież i dalej rozwijać jej sportowe umiętności i prowadzić rywalizacje na profesjonalnym, półprofesjonalnym poziomie. Związek ten też pomaga “amatorom sportu”. W ostatniej grupie jesteśmy my, czyli uprawiajacy narciarstwo na Skki Trikke.

Dwa – trzy lata temu, to mogliśmy tylko marzyć o tym (W Polsce marzymy dotąd?).

To, że nas “Skki Trikke” zostało dołączone do innych sportów narciarskich to jest “mały cud” i “trochę” zaangażowania Petera Franka, wielkieo miłośnika i fana Skki Trikke.

Nasz sport jest oficjalnie sportem narciarskim!

W tym roku jesteśmy w drugim roku w SZN w grupie “nowych sportów narciarskich”. W grupe jest ski cross, snowboard, też skoki przez przeszkody, … wszystko to sporty olimpijskie i ….  jest tam też skki trikke 😉. Sukcesss? Myślimy że tak. Dla naszej grupy będzie SZN budować trasę do zjazdów SkiCrossów i też ten tor będzie właśnie dla Skki trikke (miało być w tym roku – no ale własnościowe problemy gruntowe w połączeniu góralską naturą – po słowackiej stronie Tatr – 😊) – będzie ten tor gotowy w następnym sezonie.

Co mamy z tego ( członkowstwie w SZN), że możemy na naszym poziomie uprawiać ten sport i rywalizować między sobą?

Jeżeli zbierzemy sensowną ilość zawodników (na razie na zawodach frekfencja jest o.k.), to nam – amatorom sportu “Skki Trikke” – “dołożą” do naszych zawodów – do naszej rywalizacji: ubezpieczenie zawodów, platność za mierzenia czasu i “sędziów”, tyczki, i po części nagrody. W tym roku też będziemy mieć nasze, dedykowane naszemu sportowi  koszulki z numerami startowymi. Bez tej pomocy, by nasze zawody były dużo droższe i wpisowe na zawody by się na sezon dla każdego zwiększyło – i to o więcej niż o 20,-EUR (100,-zł)
Club Skki Trikke Słowaka (Peter Frank) podpisuje na sezon (rok) ze Słowackim Związkiem Narciarskim (SZN) umowę na przprowadzenie zawodów. To jest możliwe dzięki sponsorom słowackiego związku narciarskiego ( bo państwo słowackie daje “guzik” i czasami “guzik z pentelką”) 🙂 i wymagają od nas “tylko i aż” swoje reklamy na numerach startowych.
Oprócz opisanego wyżej, mają zawodnicy zorganizowany w klubie Skki Trikke Slovakia (lub w innym klubie SKKI TRIKKE ) – i dzięki temu – możliwość w ramach SZN, trenować na stokach narciarskich. Czas i warunki nalezy uzgodnić indywidualnie z każdym ośrodkiem narciarskim i stokiem. A konkretnie, że np. Od rana od 7.00 do 8.30 mamy jak zawodnicy (jak wyżej) możliwość treningów, ustawienia tyczek, wydzielenie części stoku tak, żeby nam nikt nie przeszkadzał. Karnety z zniżką na czas treningów te z można uzgodnić z konkretnym centrum narciarskim. Czasami też się płaci (zawodnicy) za wynajem stoków na treningi, tak jak za trenera i obsługę techniczną (ukształtowanie terenu stoku, …)
Na tygodniowy wyjazd – obóz treningowy możemy wypożyczyć tyczki i wiertnice z SZN – gratis!
Nie wiem czy to wszystko co opisałem jest wystarczające, żeby mieć roczne wpisowe w SZN i klubie Skki Trikke Slovakia (lub innym klubie w ramach SZN).
Jak dalej:
Odzew po pierwszym roku istnienia skki trikke jest w SZN pozytywny, spisaliśmy się na poziomie – (ilość zawodów i ilość zawodników).
Oczywiście jest w “SZN” bój o kasę – tak jak wszędzie. Było nam delikatnie powiedziane, że mamy mieć więcej członków, bo wiadomo – jeden klub i ok. 20 zawodników i nieolimpijski sport. … ☹. Idealne by było mieć więcej członków w SZN i też więcej klubów naszej dyscypliny sportowej.
Jeżeli ma się rozwijać Skki trikke – też na poziome zawodów (w tym regionie), należy mieć “narybek”, … to znaczy sprzęt skki Trikke junior – Tomek Dziedzic już wypuścił  próbną serię, która jest już używana i testowana – pewnie pójdzie do produkcji (jak będzie kasa 🤔 – sponsora nie posiadamy), no ale teraz priorytetem jest nowy “duży” skki trikke.
Jeżeli trenować dzieci, to należy w ogóle mieć te dzieci – to znaczy rozwój skki trikke jak alternatywy do klasycznego narciarstwa i z tego powstaną chętni juniorzy i dzieci.
Tego wszystiego bez wypożyczalni skki trikke i istnienia Instruktorów skki trikke – nie będzie. Oczywiście w tym jest oficjalna metodyka nauki jazdy na Skki Trikke wykonana przez wydział  AWF którejś szkoły wyższej (Słowacja, Polska – ?)
Na poziomie zawodów i treningów, należy wykonać metodykę treningów, jazdy w bramkach na Skki Trikke – do tego trenerów, ….
Po prostu: SKKI TRIKKE? zajebiście dużo roboty (+ czasu i kasy) dla propagacji i rozwoju naszego sportu, no i zajebiście dużo radości z jazdy, z możliwości ruszania się zimą na stokach i spędzenia czasu z podobno „rąbniętymi przyjaciółmi”.
Każdy z nas zatem może sam ocenić, czy mu się opłaca być uczestnikiem zorganizowanym w SZN.
SKKI TRIKKE jest uznanym sportem narciarskim w ZSL (Słowacki związek narciarski). Uczestnictwo naszego sportu wymaga w ZSL czlonków, którzy zapłacą wpisowe – corocznie.
Starzy czlonkowie wiedzą wszystko, zapraszamy nowych czlonków na nowy sezon.
Jak największa ilość czlonków w ZSL jest ważna, bo ZSL nam płaci na zawodach MIERZENIE CZASU + SĘDZIÓW i po części PUCHARY dla zwycięzców.
Oprócz tego na ten sezon są planowane koszulki z numerami – origynał dla Skki Trikke na zawody.
Bez tej pomocy ZSL by nie było naszych zawody i byłyby dużo droższe. A dla nas jest to w końcu doskonała i nasza zabawa
Prosimy tych,  którzy są zainteresowani czlonkowstwem z ZSL na ten sezon wpisowe, które jest takie samo jak w zeszłym sezonie. Czyli:
10,- EUR – Klub sportowy TRIKKE SLOVAKIA – który jest zorganizowany w ZSL
10.- EUR – wpisowe do ZSL. Każdy otrzyma legitimacje zawodnika ZSL. (Mam nadziej, że będą szybczej wystawiane jak poprzednio)
Płatność można wykonać na rok 20,-EUR / 100,-zł na rok, lub idealnie jest płatność na 2 roky 40,-EUR / 200,-zł
JAK TO WYKONAĆ:
1. Prosze na mail “pfpf1357@gmail.com” o przesłanie informacji: Imie, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania wraz z zdjeciem (samojebką)
2. Zapłata na numer bankowy 100,-zł lub 200,-zł (na dwa roky)
NUMER BANKOWY W PL: 45 1320 1537 4193 2935 3000 0001 BANK POCZTOWY
NUMER BANKOWY W SK: SK2275000000000113107373 CSOB BANK
Dziękuje bardzo – PETER