Trening narciarski

Trikke to doskonały produkt do trenowania narciarstwa latem.

Najważniejszą cechą jaką ma Trikke przydatną w treningu narciarskim to : SENSOMOTORYKA !! Co to jest sensomotoryka? To coś co nie można trenować latem na niczym innym oprócz Trikke. To jest czucie tego co dzieje sie pod nogami bez patrzenia pod siebie tylko przed siebie. Podczas jazdy na nartach i na Trikke potrzebna jest szybka reakcja na to co dzieje się pod kołami ( nartami ) poprzez ruchy, siłę nóg i balans ciała. Sensory ciała ( SENSO… ) jeźdźca odbierają to co dzieje się ze sprzętem i odpowiednio reagują ciałem ( ….MOTORYKA) poprzez balans, docisk odpowiedniej nogi w odpowiednim miejscu, przeniesienie ciężaru ciała, czy reakcja na niespodziewany poślizg, kamień czy pochylenie drogi.

Pozycja podczas jazdy jest zbliżona do gigantowej, można zastosować technikę jazdy tylko z nóg dając im w pewnych momentach 100% pracy. I co najważniejsze to dzięki jeździe na Trikke trenujemy mięśnie trapezowe kręgosłupa ( 3 z prawej i 3 z lewej strony), odpowiedzialne za elastyczność i moc całego ciała. To ważna cecha z perspektywy uprawiania zawodowo narciarstwa. One utrzymują ciało narciarza w odpowiedniej pozycji w stosunku do nóg i gdy jest mocny kręgosłup to jest mocna i stabilna sylwetka całego ciała.

Kolejna wyjątkowa cecha jaką ma jazda na trikke to JEDNOCZESNY trening siły ciała połączonej z elastycznością. Te cechy są kluczowe podczas jazdy na nartach!! Narciarz musi być silny i jednocześnie bardzo elastyczny!! Tylko Trikke daje możliwość takiego treningu. Musimy trenować siłę by Trikke jechał i musimy być bardzo elastyczni by tą siłą kierować podczas pochylenia w skręcie by Trikke płynnie jechał do przodu. A gdy dodamy do tego sensomotorykę powstaje kompletny trening w lecie dla narciarzy.

Trikke jako trening narciarski: Narciarstwo latem, Trikke EV

Sportowa technika jazdy na Trikke – styl narciarski

Trening narciarski

Kontakt do nas

TRIKKE Polska
ul. Rysia 6
87-800 Włocławek
Poland
Mob.: +48 694 468 182
Tel.: 54 236 62 64
e-mail: info@trikke.pl

Do pobrania

My w mediach