Fitness

Trikke jako produkt doskonale się wpisuje w dbanie o swoje zdrowie, sport i fitness. Na Trikke ćwiczy się wszystkie partie mięśni, doskonale wzmacnia się swoją muskulaturę i poprawia swoja wytrzymałość i kondycję!! Jest to również połączenie narciarstwa, roweru, tańca, łyżworolek, łyżew, deskorolki, surfingu, siłowni, BMX-a w jednym urządzeniu.

Godzina jazdy zużywa w organizmie ludzkim 800-1000 Kcal! Jest to dużo ( np. rower 400-450 Kcal/h) ale nie ma tu mowy o zmęczeniu jeźdźca. Dlaczego? Otóż podczas jazdy pracują wszystkie mięśnie i cała energia jest pobierana z całego ciała. Rower używa tylko dolnych części ciała i dlatego zmęczenie jest podobne jak podczas jazdy na rowerze, z tym że tu pracuje całe ciało. A przyjemność z jazdy jest nieporównywalna!!

Części ciała, które są najbardziej używane podczas różnych rodzajów jazdy na Trikke

swobodna jazda z ramion – Ręce, ramiona, górne części nóg, dolne części nóg. Mięsień trójgłowy i tył rąk są szczególnie aktywne podczas swobodnej jazdy. Ten typ jazdy jest charkterystyczny dla początkujących jeźdźców.

twarda jazda – ten typ jazdy pokazuje, że to jest bardzo dobry totalny trening dla całego ciała gdzie pracuje wiele mięśni w całym ciele. Ręce, ramiona, klatka piersiowa, brzuch, pośladki, górne część nóg, dolne części nóg. Największą pracę wykonują mięśnie rąk, ramion, górnej części nóg, dolnej części nóg i pleców.

szybkość – styl szybkościowy jest bardzo podobny do twardej jazdy z jednym wyjątkiem. W stylu szybkościowym jeździec używa więcej górnych części nóg (mięseń czworogłowy i ścięgna ud) niż w twardej jeździe. Ten styl sprzyja bardzo dobremu treningowi całego ciała i pracy wszystkich mięśni.

przysadzisty – przysadzisty styl jest stylem jazdy bardziej interwałowym niż płynna jazda. Inaczej mówiąc, osoba nie wytrzymałaby tak jechać długiego dystansu lub długi czas w tym stylu naciskając mocno nogami platformy. Jednakże, jeździec może użyć tej techniki na krótko podczas gwałtownych przyspieszeń. Najważniejszy obszar pracy mięśni, które tu pracują to mięśnie czworogłowe nóg. Ten styl może być używany podczas jazdy do dodatkowego treningu mięśnia czworogłowego nóg.

podjazdy i zjazdy – Nie zebrano wystarczających danych , by wyciągnąć wnioski o podjeździe i zjeździe na Trikke. Jednak, okazało się że na podstawie danych, które zebraliśmy, jazda pod górę czy zjazd w dół znacznie poprawia pracę wszystkich mięśni.

korzyści Sercowo-Naczyniowe – używaliśmy do sprawdzania monitory tempa pracy serca. Jeżdżenie na Trikke zwiększa zakres strefy pracy serca. Badania jakie przeprowadzono w przeszłości przez Uniwersytet Hadze i Amsterdamie pokazują zużycie energii i powiązanie tego zużycia z różnym tempem pracy serca.

Kontakt do nas

TRIKKE Polska
ul. Rysia 6
87-800 Włocławek
Poland
Mob.: +48 694 468 182
Tel.: 54 236 62 64
e-mail: info@trikke.pl

Do pobrania

My w mediach