Odchudzanie

Jak jazda wpływa na nasz organizm?

Jazda na Trikke spala kalorie, spala tłuszcz i buduje mięśnie. Kiedy zaczynasz jazdę czujesz, że twoja praca serca się podnosi i czujesz, że twoje mięśnie są napięte. I będziesz zaskoczony dużą utratą wagi. Natomiast nie będziesz wcale zaskoczony gdy zaczniesz jeździć trochę więcej, to jest normalne spalanie kalorii na twoim pojeździe Trikke 3CV. A dodatkowe jedzenie będzie dobre tak długo gdy nie będzie bogate w węglowodany i tłuszcze. Pomyśl zdrowo o jedzeniu owoców, warzyw, sałaty etc. etc.

Odkąd jazda na Trikke spala dużo kalorii trzeba pamiętać o zachowaniu równowagi żywieniowej i jeść odpowiednio. Dla wielu ludzie jest przekleństwem chudnięcie ale z braku jedzenia! Musisz upewnić się, że różnica pomiędzy kaloriami zużytymi podczas jazdy i kaloriami dostarczonymi do organizmu nigdy nie była większa niż 750 kcal na dzień, ponieważ wtedy istnieje możliwość, że zaczniesz spalać mięśnie zamiast tłuszczu!! Więc dobre zachowane równowagi menu pomoże tobie podążyć w stronę zdrowszego stylu życia.

Wielu ludzi myśli, że potrzeba ćwiczyć długo i uprawiać specjalne dyscypliny, lub jeździć na rowerze, by stracić na wadze. Najlepsze jest jednak dla intensywności chudnieńcia i dobrego samopoczucia jeżdżenie na Trikke. W ten sposób możesz spalić tę samą ilość tłuszczy, ale też więcej węglowodanów i glikogenu. Podczas spokojnej jazdy na Trikke 3CV i tego treningu zużywasz w przybliżeniu 500 kcal na godzinę. W tym około 50% to tłuszcze. Dlatego zużycie na tłuszcze to jest 250 kcal. W intensywnym treningu na Trikke 3CV spala się o wiele więcej: 1000 kcal na godzinę. Jednak zużycie energi przypadające na tłuszcz spada do 25%, ale podczas tego intensywnego treningu zużywa się 25% z 1000kcal, co daje też 250 kcal! Inna ważna korzyść jest taka, że po następnym posiłku ilości glikogenu w mięśniach są uzupełniane w pierwszej kolejności a dopiero reszta energii z jedzenia jest gromadzona jako masa ciała. Jest udowodnione, że prosta czynność jak chodzenie może trwać dłużej i spala też tłuszcz. Są jednak wysokie koszty takiego sposobu bo trwa to bardzo długo, nie mamy właściwie wolnego czasu i następny posiłek znów uzupełnia nam masę ciała a suma chodzenia i jedzenia wychodzi na zero.

Z carvingowym pojazdem Trikke można zrobić sobie interwałowy trening, który łączy w sobie dwa treningi. Łączysz intensywny carving z dużą prędkością jazdy podczas podjeżdżania pod górę i downhill w dół podczas którego czujesz się jakbyś płynął na nartach. Dzięki temu serce wraca do normalnej pracy a ciało powoli spala tłuszcz.

. …bo jazda na Trikke jest jak rock’and’roll  wywołuje u każdego uśmiech na twarzy? Dlaczego?    Otóż jazda i “bujanie się” powodują wydzielane w naszym mózgu endorfin, hormonów szczęścia, naturalnego narkotyku. Jazda powoduje wiele przyjemnych doznań i naprawdę uzależnia. Każdy kto jeździ na Trikke ma dokładnie takie samo zdanie!! Chce jeździć, jeździć i jeździć!!

Streszczenie badan naukowych nad TRIKKE

Kilka wskazówek do zapamiętania gdy próbujesz schudnąć.

– na “Zachodzie” prawie 40% wszystkich kobiet i połowa mężczyzna ma nadwagę.
– kiedy będziesz więcej jeździć to po pewnym czasie poprawi się Twoja wytrzymałość i Twój metabolizm. W ten sposób gdy Twoje ciało będzie sprawniejsze będzie lepiej spalać tłuszcze. Lepszy metabolizm spali więcej tłuszczu.
– to genetyka człowieka określa gdzie się gromadzi najwięcej tłuszczu. U mężczyzn najczęściej jest to miejsce dookoła brzucha. U kobiet są to biodra, brzuch, pośladki i uda. Proszę zauważ, że pierwszy tłuszcz zniknie z miejsc, gdzie ostatnio się zgromadził. Dzięki temu nie możesz spalić tłuszczu z tych miejsc nad którymi będziesz się koncentrować podczas swojego treningu….
– zawsze waż się o tej samej godzinie każdego dnia, najlepiej jest to robić rano zaraz po wstaniu z łóżka.
– to jest możliwe, że po pewnym czasie Twoja waga pozostanie bez zmian lub nawet lekko wzrośnie. NIE PANIKUJ, budujesz masę mięśniową, a mięśnie są zawsze cięższe od tłuszczu!
– jeśli naprawdę chcesz zmienić twój styl życia, być wysportowanym, zdrowym i schudnąć to nie spiesz się! Stary tryb życia, sposób odżywiania nie zmienią się w ciągu jednej nocy.

Kontakt do nas

TRIKKE Polska
ul. Rysia 6
87-800 Włocławek
Poland
Mob.: +48 694 468 182
Tel.: 54 236 62 64
e-mail: info@trikke.pl

Do pobrania

My w mediach