Zawody odbędą sie na stoku narciarskim Strednica na Słowacji w miejscowości Zdiar ( pierwsza duża miejscowość za granicą w Jurgowie), na Crossowym torze na stoku Strednica ( jadąc w stronę Bachledovej Doliny ośrodek w Zdiar po prawej stronie.
Jak wiecie, zawody miaały się odbyć w Muszynie na SkkiTorze w Złockie i 4CROSS na Słotwinach. Ale z uwagi na nie do przeskoczenia przez nas warunki finansowe ( sponsor się wycofał, kryzys w budownictwie) i niepewne na dzień dzisiejszy warunki śnieżne jesteśmy zmuszeni przenieść zawody w inne miejsce.
Nasz wybór padła na tor SkiCrossowy gdzie rozegramy nasz 4CROSS. Proszę obejrzeć to miejsce zwodów na tym krótkim filmie.
https://www.facebook.com/watch/?v=612954153983622

Startują dwie kategorie:

Mężczyźni
Kobiety

Formuła zawodów to 10-12-14 zjazdwó 4CROSSowych na tym torze.

Każdy z zawodników przed każdym biegiem losuje z kim w czwórce będzie jechał i i jednocześnie kolejność losowania w danym biegu determinuje miejsce startowe. Czyli z której bramki będzie miał start. 1,2,3, czy 4 bramka.
Punktacja: za 1 miejsce w biegu zawodnik otrzymuje 4 pkt, za 2 miejsce 3 pkt, za 3 miejsce 2 pkt i za 4 miejsce 1 pkt. No i istnieje tzw Dżoker, czyli jeżeli ilośc zawodników będzie wielokrotnosć 4 plus jeden to ten jeden z automatu otrzyma 4 pkt.
Zapewniamy, że ta nasza autorska konkurencja jest niezwykle emocjonująca, wesoła i rozgrywana w dużym duchu rywalizacji sportowej. No tutaj ma szansę każdy wygrać całe zawody.

Program:

Noclegi to pensjonat Koliba w Tatranska Kotlina. Tutaj prosze pisać/dzwonić ( mówią po Polsku) i rezerwować dla siebie. REZERWACJA
Wpisowe na zawody to 200 zł.
Przyjazd do hotelu/pensjonatu piątek 03.03.2023
W sobotę 04.03.2023 bedziemy jeżdzili i się bawili na stoku w Bachledovej Dolinie.
Dzień zawodów 05.03.2023 ( niedziela)
9.00 – 9.30 meeting na dole w restauracji, losowanie numerów startowych, omówienie zawodów
10.00 w namiocie na mecie toru SkkiCross-owego losowanie pierwszych zjazdów dla wszystkich zawodników
10.30 – na górze na torze SkkiCross-owym start pierwszej czwórki.
Planujemy na pewno przeprowadzić 10 zjazdów każdego zawodnika, ale może i uda się zrobić więcej, ale o tym zadecydujemy już w dniu zawodów. Weźmiemy pod uwagę ilosć zawodników, warunki śniegowe, pogodowe i czasowe.
Koniec zawodów przeidujemy na godz. 14.00
Godz. 14.30 przy mecie SkkiToru 4Corss-owego ogłoszenie wyników i rozdanie nagród a zaraz po tym podsumowanie całego cyklu pucharowego i ogłoszenie zwycięzców i zdobywców Pucharu Słowackiego Związku Narciarsiego w sezonie 2022/23
W mairę ustalania szczegółów będziemy uzupełniali i modyfikowali cały program zawodów.
Zatem serdecznie zapraszamy wszystki do przyjazdu, zabawy i wspólnej rywalizacji na naszych SKki Trikke #GreenPower
Program