Jak należy postępować gdy zdarzy się wypadek narciarski. Co robimy, jak się zachowujemy i jakie czynności robimy w pierwszej kolejności. Szkolenie przeprowadził ratownik GOPR z Wisły na stoku narciarskim w Wiśle, Nowa Osada.
Zachęcamy do obejrzenia tego materiału, każdemu się to przyda i będzie w stanie pomóc i szybko i prawidłowo zareagować gdy narciarz bądź snowboardzista ulegnie wypadkowi na stoku narciarskim.

GOPR wspiera Skki Trikke

Pamiętajmy, by na stokach narciarskich dostosować prędkość do swoich umiejętności jak i do warunków panujących na stoku narciarskim. Wtedy mamy gwarancje dobrej i bezpiecznej zabawy i uprawianie narciarstwa będzie wielka przyjemnością i radością.

Jak uniknąć wypadku narciarskiego?

Wielu osobom wydaje się, że dobrze jeżdżą, ale w praktyce okazuje się, że nie radzą sobie na stromym stoku czy oblodzonej trasie. Coraz częściej ludzie wybierają się w góry, w ogóle nie zwracając uwagi na warunki i na swoją formę fizyczną. Często idą na stok wprost po wielogodzinnej podróży samochodem, bez należytego przygotowania fizycznego. Wtedy o kontuzję jest bardzo łatwo. A pod koniec urlopu wiele osób chce najeździć się „na zapas”, tłumacząc sobie, że na stok wrócą dopiero za rok. Taki zmęczony zbyt intensywną jazdą dwunarciarz może spowodować wypadek.

I dlatego by uniknąć wypadków narciarskim absolutnie my zalecamy jazdę na Skki Trikke.