Wielokrotnie otrzymujemy pytania jak to jest jeździć  w różnych warunkach na stoku narciarskim na Skki Trikke. Pytania są najczęściej związane z techniką jazdy, łatwością czy trudnością jazdy w takich warunkach.

Na tych dwóch poniższych filmach pokazujemy jak wygląda jazda na pierwszym filmie w puchu, po świeżym śniegu a na drugim na twardym, lodowym stoku.

Jazda w puchu w świeżym śniegu.

  • w takich warunkach najważniejsze jest lekkie podniesienie kierownicy by odciążać przód nart
  • oraz lekkie odchylenie się do tyłu
  • ważne jest również lekkie ugięcie na nogach by swobodnie reagować na to co się dzieje pod nartami
  • UWAGA: jazda mus być lekka i swobodna, z zabawą symulowania płynięcia na wodzie

 

Jazda po twardym, lodowym, zmrożonym stoku.

  • Tutaj ważne są ostre krawędzie nart
  • Silne dociskanie dolnej narty zewnętrzna nogą
  • I mocne pochylenie w skręcie z obciążeniem wewnętrznej ręki

Można to brzmi skomplikowanie ale jak to na Skki Trikke jest to proste i intuicyjne. Jak widać na poniższym filmie dziewczyna robi to lekko i swobodnie. Mając przy tym dużo gracji i elegancji jazdy.

A jak się jeździ na twardym, zmrożonym, lodowym stoku na #Skki #Trikke?

Przy minus 12 stopniach Celsjusza mamy doskonałą rozgrzewkę i zabawę. Krawędź i trzymanie są perfekcyjne! Wielka zaleta jaka podczas jazy ujawnia się w Skki Trikke czyli brak rozjeżdżania się nart daje perfekcyjna kontrole prędkości i kierunku jazdy. Pamiętajcie o tym, że w takich warunkach każdy na Skki Trikke czuje się penie i bezpiecznie.
Krawędź kontrolujemy rękoma przez kierownicę a brak rotacji kolana czyni dla każdego ( nawet dla osób z kontuzjami kolan) jazdę komfortową, szybką i dającą moc funu sportów zimowych! 🙂

 

A zabawa jest dla wszystkich!!