Jak wszyscy wiedzą, nasz narciarski, zimowy #Skki #Trikke otwiera uprawianie narciarstwa osobom, które albo nie chcą jeździć na dwóch nartach czy snowboardzie, albo z uwagi na swoje ograniczenia sprawnościowe, bólowe, fizyczne nie mogą jeździć na dwóch nartach czy snowboardzie.

Nasza bohaterka, Emilka podesłała nam dzisiaj swój film, ze swoją piękną, bezpieczną i fanową jazdą. A w filmie pięknie opisała swoją niepełnosprawność i emocje jakie dostarcza jej uprawianie narciarstwa na Skki Trikke. Piękne jest to, że dzięki naszemu sprzętowi narciarskiemu jest sprawna, radosna, usmiechnięta i na równi ze wszystkimi wokół ( a nawet lepiej 😀 ) śmiga szybko i bezpiecznie na czerwonych trasach w słowackim ośrodku narciarskim w Tatrach, Strbske Pleso . Ale najpiękniejszesą opisy jakie nasza boghaterka umieścił w tym filmie, które ukazują to co uprawianie narciarstwa na trzech nartach daje jej i jak ona się odnajduje na śniegu w sporcie narciarskim.

Dlaczego ten film w naszej ocenie jest wyjątkowy?

Bo zawiera piękny opis tego co Emilce daje jazda na Trajkku narciarskim, jak czyni ją wolnym i uśmiechniętym człowiekiem 👌. Niezależnie od jej niepełnosprawności i ograniczeń na Trajkku zimowym jest wolna, szybka, radosna, pełnosprawna ( a nawet więcej niż inni wokół, co widać na niektórych ujęciach) i szczęśliwa. Zresztą opisy w tym filmie te podane przymiotniki definiują.
Warto nam tę robotę robić, a że to pasja to dla takich filmów i osób nawet gdyby tej pasji nie było warto to dalej robić. 😀👍
I tutaj na koniec ten film dedykujemy polskim stacjom narciarskim, które ( na szczęście nieliczne, ale jednak) zabraniają jazdy na Skki Trikke twierdząc, że “to nie jest narciarstwo”, “Skki Trikke jest niebezpieczny”, “Jazda na Skki Trikke jest niezgodna z ustawą” i wymyślają inne tego rodzaju bzdury. Otóż drodzy gestorzy tych ośrodków narciarskich. Nie macie racji w niczym, a zabranianie jazdy na SKki Trikke to jest po prostu dyskryminacja i działania niezgodne z prawem!

Ten film powinien Wam wiele rzeczy uświadomić, rozwiać wszystkie wątpliwości i przekonać Was, że jest zupełnie inaczej niż myślicie czy sobie wyobrażacie. Skki Trikke jest łatwy, najbezpieczniejszy jeżeli chodzi o jazdę na nartach po śniegu, intuicyjny, przyjazny i otwiera narciarstwo osobom, które na niczym innym nie mogą jeździć.