X MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKKI TRIKKE – FAKRO Cup 2022

 połączone z

 III Runda o Puchar Słowackiego Związku Narciarskiego

Konkurencja EXTREEM Cross rozgrywana będzie w sobotę na SkkiTorze w Muszyna Złockie, Kotylniczy Wierch
A konkurencja 4CROSS w niedzielę na stoku Słotwiny w Krynicy na Trikke Skki Arena

Program Mistrzostw:

Czwartek 3 marca

– 18.00 – 20.00 obiado/kolacja

-spotkanie organizacyjne godz. 20.00 w Sali konferencyjne Hotelu GEOVITA, Złockie 80, 33-370 Muszyna, omówienie programu zawodów, zapoznanie się uczestników, spotkanie ze sponsorami.

Piątek 4 marca

– 7.00 – 8.30 śniadanie

– 9.00 wyjazd sprzed Hotelu busami na SkkiTor,

– od godz. 9.30 rozpoczynamy treningi, zabawę na Skki Trikke.

Na SkkiTorze będzie można zapoznać się z torem, wyprofilowaniem go, zakrętami i sposobem jazdy. Jest to szczególnie ważne dla zawodników, którzy pierwszy raz będą jeździć na tym obiekcie. W tym roku trasa została w dolnej części mocno zmodyfikowana. Postaramy się by każdy uczestnik zawodów mógł dużą ilość razy zjechać i poćwiczyć technikę i w miarę nauczyć się na pamięć jazdy i pokonywania zakrętów. Każdy otrzyma od nas wskazówki dotyczące techniki jazdy jak i samego toru.

Podczas treningu na Skki na Torze dostępne będą ciepłe napoje i ciepłe potrawy.

Natomiast osoby, które uczą się jeździć, chcą potrenować przygotować się do zawodów mają do dyspozycji dwie łatwiejsze trasy ( jedna średnia druga bardzo łatwa). Doskonała alternatywa dla kobiet i młodszych uczestników naszej imprezy. I dla tych co rekraacja jest ponad prędkością 😀

– 15.00 powrót do hotelu

– 18.00-20.00 obiado/kolacja

– 20.00 po kolacji w Sali konferencyjnej zostaną rozlosowane numery startowe do piątkowych zawodów

i po losowaniu będziemy bawili się wspólnie w kawiarni w Hotelu.

Sobota 5 marca

– 7.30 – 9.00 śniadanie

– 9.30 wyjazd sprzed Hotelu busami na pierwszą część zawodów Trikke Skki EXTREEM Cross.

Będzie to pierwsza cześć zawodów rozegrana w sobotę. Na Torze jest bardzo szybki, ponad 2 kilometrowy zjazd, który składa się z 20 ostrych, wyprofilowanych zakrętów. Jest to FORMUŁA 1 na śniegu! Do przejechania będą cztery przejazdy, gdzie do klasyfikacji w tej konkurencji będą liczyły się wszystkie przejazdy. Każdy zjazd jest punktowany, zawodnik z najlepszym czasem otrzymuje ilość punktów równą ilości startujących. Zawodnik z ostatnim czasem otrzymuje jeden punkt. Międzynarodowym Mistrzem Polski Skki Trikke-Fakro Cup-Zjazd EXTREEM  zostanie zawodnik, który będzie miał największą sumę punktów ze wszystkich czterech przejazdów.

Trzech zawodników z najlepszymi czasami zostanie uhonorowanych specjalną nagrodą BEST SPEED ufundowaną prze EKOSERVISPOL – BASENY I SPA.

Podczas zawodów na SkkiTorze dostępne będą ciepłe napoje i potrawy z grilla.

– 10.00 start pierwszego zawodnika

– Ok. godz. 14.30 koniec zawodów.

– Ok. godz. 15.00 wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzcy wśród mężczyzn przy mecie na końcu SkkiToru

– 15.30 wspólne jazdy na SkkiTorze, filmowanie, zabawa.

– 17.00 powrót do hotelu

– 18.00 obiado/kolacja

Od godz. 20.00 zabawa i wspólne biesiadowanie w barze w Hotelu.

Niedziela 6 marca

 – 7.00 – 9.00 śniadanie

– 9.00 wyjazd sprzed Hotelu Geovita busem lub prywatnymi samochodami na stok FAKRO TRIKKE SKKI ARENA na Słotwinach gdzie rozegrany zostanie 4CROSS, jest to nowa rozgrywana już trzeci raz niesamowicie emocjonująca konkurencja. Trasa zawodów to ograniczony szerokimi bramkami zjazd długości 1000-1200 m, który będzie areną naszych zmagań. Do każdego zjazdu będzie losowanych czterech zawodników, którzy będą startowali we czterech razem. Każdy zawodnik jedzie taką samą ilość zjazdów, przed każdym zjazdem jest losowanie kto z kim jedzie i z której bramki startuje. Za zwycięstwo w każdym zjeździe będą 4 punkty, za drugie miejsce 3 pkt, za trzecie 2 pkt i za czwarte miejsce 1 pkt. Wygrywa zawodnik z największą ilością punktów.

Kategoria Mężczyzn i Kobiet.

– 10.00 start pierwszego zawodnika.

– Ok. godz. 13.00 koniec zawodów

– Ok. godz. 14.00 wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn za 4CROSS na dole przy mecie zawodów.

– O godz. 15.00 koniec zawodów.

WAŻNA UWAGA!

Konkurencja TRIKKE SKKI EXTREEM Cross i 4CROSS dla mężczyzn i konkurencja 4CROSS dla kobiet i ich wyniki są liczone do wyników III rundy zawodów o Puchar Skki Trikke Słowackiego Związku Narciarskiego ( ZSL ).

Zatem w niedzielę 6 marca w okolicach godziny 14.00 po wręczeniu nagród za konkurencję 4CROSS zostaną podsumowane zawody o Puchar ZSL Skki Trikke i zostaną nagrodzeni zwycięzcy w ogólnej klasyfikacji Trzech rozgrywanych zawodów o Puchar ZSL i nagrodzimy Mistrzów Pucharami za wygranie całego cyklu zawodów. Oj będzie emocjonująco do samego końca!!! 😀💚💚💚

Zapowiada się najlepszy weekend tej zimy!!

 

Każdy uczestnik bierze udział w MMPST na własne ryzyko i odpowiedzialność. Podczas zawodów bezwzględnie obowiązują kaski na głowie.  Organizatorzy zalecają ubezpieczenie się od NNW.

 

 

Sponsor tytularny firma:

 

Sponsorzy:

 

Film: Trikke Skki EXTREEM Cross

 

Film 4Cross

 

Tak było na ostatniej edycji